Σουτ του Ντιγκινί, με τον Βεσελόφσκι να μαζεύει δύσκολα την μπάλα.

11' Κεφαλιά του Βάγκνερ, με τον Δημητρίου να αποκρούει δύσκολη. Ο Βασίλης Δημητρίου όμως έδειξε φάουλ του Βάγκνερ στον αμυντικό του Απόλλωνα.

14' Σέντρα του Ζοάο Πέδρο, με τον Παπουνασίλι να πιάνει την κεφαλιά, αλλά να στέλνει την μπάλα λίγο έξω.

23' Δυνατό συρτό σουτ του Μάρκοβιτς, κανένας κίνδυνος στην αντίπαλη εστία.

27' Σέντρα του Πέδρο και πάλι, με τον Ντιγκινί να προλαβαίνει τον Βεσελόφσκι στην έξοδο, στέλνοντας όμως την μπάλα λίγο έξω.

30' Κεφαλιά του Ντανίλο, μακριά από την εστία το Δημητρίου η μπάλα.

39' Σουτ του Γιαννιώτα, με την μπάλα να φαίνεται πως χτυπάει στο χέρι του Νικολάου. Εξετάζεται από το VAR η φάση.

42' Καταλογίζεται το πέναλτι, με τον Ντιγκινί να αναλαμβάνει την εκτέλεση.

43' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα 0-1! Εύστοχος ο Ντιγκινί, ο οποίος δίνει το προβάδισμα στον Απόλλωνα!

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β'ημιχρόνου

51' Δοκάρι για τον Απόλλωνα! Σέντρα του Ζοάο Πέδρο, με τον Πίττα να πιάνει το ψαλιδάκι και την μπάλα να σταματάει στο κάθετο δοκάρι του Βεσελόφσκι.

52' Δεύτερο δοκάρι για το Απόλλωνα! Εντός περιοχής ο Πίττας επιχείρησε το σουτ, με την μπάλα να σταματάει ξανά στο δοκάρι!

58' Κεφαλιά του Οσέι, ψηλά η μπάλα.

60' Μακρινό σουτ του Τσουκαλά, αστοχο το σουτ όμως.

66' ΓΚΟΛ για την Νέα Σαλαμίνα 1-1! Γέμισμα του Βεσελόφσκι, γυριστή κεφαλιά του Βάγκνερ προς τον Ντανίλο, ο οποίος νικάει τον Κατελάρη στο σπριντ και με ωραίο πλασέ ισοφαρίζει!

69' Κεφαλιά του Χριστοφόρου από κοντά, με τον Δημητρίου να κάνει σπουδαία απόκρουση και να διώχνει σε κόρνερ!

73' Μακρινό σουτ του Ντανίλο, ψηλά η μπάλα.

74' Μετά την ισοφάριση, η Νέα Σαλαμίνα ανέβηκε αρκετά δείχνοντας ότι θέλει να πετύχει ακόμα ένα γκολ.

78' Αποβολή του Γιώργου Βασιλείου για σκληρό φάουλ στον Ντανίλο