Αγώνας κέντρου μέχρι στιγμής το ντέρμπι.

7' Από τα όρια της περιοχής της Ανόρθωσης, επιχείρησε το σουτ με 3 αμυντικούς να τον κλείνουν και τον Βγόρτς να πέφτει σωστά και να σταματάει το σουτ του Νορβηγού.

140942751-1066948970479046-3550029118697223001-n

13' Φάουλ σε καλό σημείο για τον ΑΠΟΕΛ, με τον Λουντέμο να αναλαμβάνει την εκτέλεση, στέλνοντας την μπάλα λίγο έξω.

21' Παραμένει το 0-0, με τον ΑΠΟΕΛ να έχει την κατοχή υπέρ του.

31' Εκτέλεση φάουλ του Εφραίμ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα

35' Πρώτη καλή στιγμή για την Ανόρθωση! Ωραίος συνδιασμός Καλτσά-Γκαλίτσιου, με τον Μουζούλαζιτς να επιχειρεί το σουτ και να στέλνει ψηλά την μπάλα.

40' Μακρινό σουτ του Χουσμπάουερ λίγο έξω η μπάλα.

41' Απαντάει με σπουδαία ευκαιρία ο ΑΠΟΕΛ! Σέντρα του Ντονγκαλα, με τον Εφραίμ να πιάνει το σουτ και τον Λόρια να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη β' ημιχρόνου

50' Ο Μίχα δίνει στον Κβιλιτάια, εντός περιοχής με τον Γεωργιανό φορ να επιχειρεί το σουτ, το οποίος όμως είναι άστοχο.

65' Ένα ''νεκρό'' δεκαπεντάλεπτο στον αγώνα, καθώς μετά την φάση του Κβιλιτάια στο 50ο λεπτό δεν υπήρξε κάτι το αξιόλογο...

75' Ο Ενσούε βάζει το χέρι πάνω στον Κορέια που πέφτει και την ίδια ώρα εντός περιοχής σηκώνει το πόδι και βρίσκει τον παίκτη του ΑΠΟΕΛ. Ο Θεουλή έκρινε ότι ήταν παράβαση το πρώτο μαρκάρισμα του παίκτη του ΑΠΟΕΛ βλέποντας τη φάση από το VAR

140257900-743663746582221-916717260626585886-n

80' Παραμένει το 0-0 στον αγώνα

85' Μακρινό σουτ του Ελουντού, με την μπάλα να χτυπάει στον Ζόρζε και να σταματάει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Ουζόχο.