ΛΕΜΕΣΟΣ: Επιχείρησαν να κλέψουν την ανθρωπιστική βοήθεια που θα σταλεί στη Θεσσαλία
![ΛΕΜΕΣΟΣ: Επιχείρησαν να κλέψουν την ανθρωπιστική βοήθεια που θα σταλεί στη Θεσσαλία](https://omegalive.com.cy/wp-content/uploads/2023/09/anthropistiki_voitheia.jpg)
Χωρίς κανένα δισταγμό και κανένα ίχνος ντροπής, άγνωστοι επιχείρησαν να κλέψουν την ανθρωπιστική βοήθεια που μαζεύεται στη Λεμεσό και προορίζεται να σταλεί στη Θεσσαλία μετά την καταστροφή που προκλήθηκε από τις πλημμύρες.
H Αθηνά Σπύρου, Πρόεδρος της Κοινωνικής Πρόνοιας του Δήμου Λεμεσού, επιβεβαίωσε την εν λόγω είδηση, μιλώντας στην εκπομπή «ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΡΑ», και μάλιστα τόνισε ότι δεν είναι η πρώτη φορά που ο χώρος της κοινωνικής πρόνοιας στο Δήμο Λεμεσού τυγχάνει βανδαλισμών.
«Είναι συχνό φαινόμενο», είπε η κυρία Σπύρου.
Παράλληλα συμπλήρωσε ότι μέχρι στιγμής έχει γίνει κατορθωτό να γεμίσει ένα κοντέινερ με τρόφιμα που θα σταλεί ως ανθρωπιστική βοήθεια στη Θεσσαλία, ενώ όλα δείχνουν ότι θα γεμίσει και δεύτερο κοντέινερ.
Δείτε το σχετικό βίντεο: