Πέναλτι για τον Απόλλωνα!

8' Γκολ για τον Απόλλωνα 0-1! Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Απόλλωνας κάνει το 0-1!

PHI-3804

11' O Ζελάγια μπήκε στη περιοχή από τ' αριστερά, έκανε το δυνατό σουτ με τη μπάλα να καταλήγει έξω

13' Ο Περέιρα έκανε το σουτ εκτός περιοχής με τη μπάλα να περνάει έξω

23' Μεγάλη απόκρουση του Βάλε: Εκτελέστηκε το κόρνερ από τ' αριστερά για τους γηπεδούχους στο δεύτερο δοκάρι με τον Ακόστα να κάνει την προβολή ωστόσο ο Βάλε απέκρουσε ενστικτωδός σε κόρνερ

PHI-3889

28' Συρτό σουτ εκτός περιοχής από τον Μπρου, έκοψε με τα πόδια ο Σερφά.

37' Ο Μπελαμεϊρί έκανε την προσπάθεια από τα δεξιά, γύρισε στον Ακόστα ο οποίος πλάσαρε τον Βάλε ωστόσο η μπάλα πέρασε ψηλά από την εστία του Βάλε

Τέλος ημιχρόνου

Έναρξη βήμιχρόνου

50' Ο Στυλιανού έκανε το ψηλοκρεμαστό σουτ με τον Πάρντο να μην αιφνιδιάζεται και να διώχνει με τα ακροδάκτυλα

PHI-3961

52' Ο Παπουλής έκανε το πλασέ από το ύψος της περιοχής ωστόσο η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε σε κόρνερ

54' Νέο πλασέ του Παπουλή περνάει λίγο έξω

PHI-3822

59' Ο Ζελάγια μπήκε στη περιοχή, έκανε το δυνατό σουτ, ωστόσο ήταν άστοχο.

63’ Γκολ για την Αλκή 1-1! Από αριστερά ο Σταύρου έβγαλε την σέντρα και ο Ιβάν Κάρλος με τακουνάκι φέρνει το ματς στα ίσα!

PHI-3805

69’ Γκολ για τον Απόλλωνα 1-2! Με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ο Κέβιν Μπρού στέλνει την μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Βάλε και δίνει προβάδισμα και πάλι στους γαλάζιους!

PHI-3906

71' Γκολ για τον Απόλλωνα 1-3!  Σέντρα του Στυλιανού εντός περιοχής, με τον Σκέμπρι να πιάνει μια καρφωτή κεφαλιά και να κάνε το 3-1 για την ομάδα της Λεμεσού!